Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 34
23 sierpnia 2015 r.

Zakończenie Nowenny Miesięcy

Ks. Antoni Tatara

Przed dziewięcioma miesiącami abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, zainaugurował w Archidiecezjalnym Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce Nowennę Miesięcy. Nowenna duchowo przygotowywała wiernych archidiecezji do wrześniowej koronacji papieskimi koronami cudownego wizerunku Matki Bożej w tamtejszym sanktuarium. Gromadziła ona w kolejne pierwsze soboty miesiąca od grudnia do sierpnia pielgrzymów z poszczególnych parafii dekanatu praszkowskiego oraz czcicieli Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia zarówno z parafii pw. Świętej Rodziny na Kalwarii w Praszce, jak również innych pielgrzymów.

W pierwszą sobotę sierpnia modlitwie przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który zakończył cykl Nowenny Miesięcy. Dostojny celebrans, pielgrzymi z parafii pw. św. Marcina w Żytniowie wraz z proboszczem ks. kan. Andrzejem Tomalą oraz pozostali wierni na czele z Kalwaryjskim Bractwem Męki Pańskiej zostali serdecznie przywitani przez ks. prał. Stanisława Gasińskiego, kustosza kalwaryjskiego. Następnie obejrzeli film o historii i teraźniejszości Kalwarii w Praszce. Udali się potem w modlitewnej procesji do kościoła sanktuaryjnego, gdzie po odprawionej nowennie rozpoczęła się Eucharystia.

W homilii Arcybiskup Senior objaśnił wymowę obrazu Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia oraz przedstawiał duchowe aspekty doniosłego aktu koronacyjnego, który będzie miał miejsce 12 września br. o godz. 11. Tłumaczył, że Kalwaria w Praszce „winna nam wszystkim leżeć na sercu, winniśmy się tu wszyscy czuć u siebie”. – Maryja stale szepce nam tu do ucha: Kocham cię, człowieku, prowadząc nas do swego Syna – podsumował.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński