Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 31
1 sierpnia 2021 r.

PRASZKA

Dziękczynienie za koronację

Paweł Dudzik

Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w Praszce zaprasza na uroczystości odpustowe.

W niedzielę 8 sierpnia o godz. 10.30 Sumie będzie przewodniczył abp Wacław Depo. Mszę św. poprzedzi procesja zaśnięcia Matki Bożej z Jej kościółka sanktuaryjnego na szczyt kalwarii, a następnie do kościółka Jej Grobku i Wniebowzięcia na stok Góry Oliwnej.

„Przeżywając trudny czas związany z epidemią koronawirusa, przy utrudnionym dostępie do sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii, wyrażaliśmy nadzieję, że ten czas bezpowrotnie minie i z ufnością prosiliśmy Matkę Najświętszą, by wypraszała u Boga ustanie pandemii. Dziś z radością w sercu możemy planować główny odpust ku czci Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w szóstą rocznicę ukoronowania Jej cudownego wizerunku papieskimi koronami na Kalwarii w Praszce” – napisał w zaproszeniu na uroczystość ks. Stanisław Gasiński, proboszcz parafii Świętej Rodziny i kustosz sanktuarium w Praszce.

„Odpustem tym w roku beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 12 września 2021 r. – dokładnie w kolejną rocznicę koronacji Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia, chcemy wyrazić pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia oraz dokonań dla Kościoła Chrystusowego na polskiej ziemi przez postawienie wszystkiego na Maryję, naszą Matkę i Królową” – podkreślił duchowny.

Do udziału w kalwaryjskim odpuście zapraszają: ks. Stanisław Gasiński, ks. Tomasz Błaszczyk – wikariusz parafii w Praszce, Kalwaryjskie Bractwo Męki Pańskiej i Parafialna Rada Duszpasterska.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński