Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 25
24 czerwca 2007 r.

Na Kalwarii kult nie ustaje

Alicja Przepiórkiewicz

W czasie pełnego obchodu Dróżek na Kalwarii w Praszce, w którym 12-maja pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka uczestniczyli katecheci archidiecezji częstochowskiej, dokonano poświęcenia dwóch nowych, stylowych obrazów w kaplicy Grobu Chrystusa na szczycie Kalwarii. Obrazy przedstawiają pusty Grób Chrystusa oraz zstąpienie Pana Jezusa Zmartwychwstałego do piekieł po dusze, które oczekiwały na odkupienie.
Tego samego dnia, po południu, Ksiądz Arcybiskup przy udziale Kalwaryjskiego Bractwa Męki Pańskiej, dokonał w kaplicy Miłosierdzia Bożego kościoła parafialnego Świętej Rodziny poświęcenia niszy marmurowej z relikwiami św. Ojca Pio, kapucyna obdarzonego stygmatami męki Pańskiej. Fundatorami owej niszy na relikwie św. Ojca Pio są państwo Cecylia i Zbigniew Kaliciakowie z Kluczborka w diecezji opolskiej. – W roku refleksji nad powołaniami, osoba tego Świętego, tak szczególnie naznaczonego cierpieniem przez Boga, wyjątkowo mocno jawi się nam jako przykład odważnego przyjmowania powołania Bożego, otwartości na zadanie, jakie w życiu wyznacza nam Bóg – mówił Ksiądz Arcybiskup.
Zwieńczeniem całodniowej posługi duszpasterskiej Metropolity Częstochowskiego na Kalwarii w Praszce było udzielenie tamtejszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
Ks. prał. Stanisław Gasiński, kustosz sanktuarium kalwaryjskiego w Praszce podkreślał, iż naśladując św. Ojca Pio nie można bać się zawierzyć Panu Bogu swojego życia, który przecież wie najlepiej, jakim wezwaniom jesteśmy w stanie sprostać realizując swoje życiowe powołanie. Na zakończenie uroczystości Ksiądz Prałat życzył, by Jezus ukrzyżowany i Matka Boża Kalwaryjska, którzy przewodzą na Kalwaryjskim Wzgórzu w Praszce a także św. Ojciec Pio wypraszają nam wszystkim łaskę wierności w naszym powołaniu. W tym duchu Ksiądz Arcybiskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński