Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 13
28 marca 2010 r.

Doroczna Pielgrzymka Archidiecezji Częstochowskiej na pełny obchód dróżek Pana Jezusa w Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Nowaka

5 sierpnia (czwartek) 2010 r.

Alicja Przepiórkiewicz

Tegoroczne pielgrzymowanie do Kalwarii Zebrzydowskiej – papieskiej, odbędzie się pod hasłem obecnego roku duszpasterskiego „Bądźmy świadkami Miłości”.

Wsparciem dla realizacji aktualnego programu duszpasterskiego będzie modlitwa i refleksja w ramach kalwaryjskiego pielgrzymowania, mającego na celu pobudzenie do troski o jeszcze dojrzalsze życie duchowe dzieci Kościoła częstochowskiego.

Podając termin pielgrzymowania z odpowiednim wyprzedzeniem, tak by księża zaplanowali ten wyjazd z wiernymi uwzględniając program duszpasterski w parafii, serdecznie zachęcamy do skorzystania z tych szczególnych rekolekcji w drodze.

Pokutny pobyt na Kalwarii rozpocznie się o godz. 10 Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Stanisława Nowaka w bazylice kalwaryjskiej. O godz. 12 pielgrzymi udadzą się na pokutne dróżki Pana Jezusa, by przy poszczególnych stacjach skorzystać z rozważań dróżkowych Księdza Arcybiskupa.

Kapłani udający się na doroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej proszeni są o zabranie alby i stuły. Pielgrzymi powinni zabrać ze sobą suchy prowiant i krzesełko turystyczne.

Ze względów organizacyjnych, kapłani proszeni są o telefoniczne zgłoszenia grup parafialnych do końca maja.

Pielgrzymowanie koordynuje kustosz sanktuarium kalwaryjskiego w Praszce ks. prał. Stanisław Gasiński, tel. 0 34 359 08 69.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński