Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na Kalwarii w PraszceNiedziela, nr 28
12 lipca 2015 r.

Dzieci komunijne u Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia

Ks. Tomasz Śleziak

Dzieci pierwszokomunijne z dekanatu praszkowskiego oraz z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła z Czernic pielgrzymowały 20 czerwca br. na Kalwarię w Praszce, by podziękować za dar Eucharystii. Witając przybyłych, ks. prał. Stanisław Gasiński, kustosz archidiecezjalnego sanktuarium pasyjno-maryjnego, przypomniał spotkanie św. Jana Pawła II z grupą dzieci pierwszokomunijnych w Zakopanem podczas jego pielgrzymki do Polski w 1997 r.

Po filmie o sanktuarium i nabożeństwie eucharystycznym miała miejsce Msza św., której przewodniczył ks. prał. Andrzej Kuliberda, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. W dialogowanym słowie Bożym celebrans podkreślił wielkie wydarzenie w życiu dzieci, jakim była uroczystość I Komunii św. – Jak niezwykłą rzeczą jest to, że Pan Jezus, będąc prawdziwym Bogiem, zechciał być człowiekiem – mówił. Wskazał też, że takie miejsca, jak Kalwaria w Praszce, są po to, aby upamiętnić to, co Pan Jezus zrobił dla nas na krzyżu. Zaprosił również dzieci wraz z rodzicami na uroczystość koronacji koronami papieskimi Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia 12 września br.

Po Eucharystii Ksiądz Kustosz zaprosił wszystkich na posiłek. W modlitwie dziękczynnej dzieci komunijnych udział wzięli również pielgrzymi ze Strzybnicy z diecezji gliwickiej. Obecni byli też kapłani dekanatu praszkowskiego na czele z ks. dziekanem Mieczysławem Papiernikiem.PARAFIA KATOLICKA
Świętej Rodziny:
Jezusa, Maryi i Józefa

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM
PASYJNO-MARYJNE
Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia
na Kalwarii w Praszce

Aleja Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 24
46-320 Praszka
– Archidiecezja Częstochowska –

Krakowski Bank Spółdzielczy O/Praszka
35 8591 0007 0390 0930 1948 0001


tel. (34) 359-08-69

Proboszcz i Kustosz: ks. prał. dr Stanisław Gasiński